More
  HomeDOBARDOBRE PRIČEADNA ĐOZO: Velika je sreća i uspjeh raditi posao koji voliš

  ADNA ĐOZO: Velika je sreća i uspjeh raditi posao koji voliš

  Adna Đozo studentica je završne godine Master studija poslovnog upravljanja na Ekonomskom fakultetu Univerziteta u Sarajevu, a jedna od najvećih strasti i ljubavi kod ove 24-godišnje djevojke je dizajn i šivenje odjeće.

  U razgovoru za dobarportal.net ističe da je njena želja oduvijek bila ostati u svojoj zemlji te biti uspješna u zanimanju i poslu koji voli raditi.

  “Smatram da svako od nas uz ispravan, etičan, moralan i iskren pristup može dati svoj skroman ali vrijedan doprinos za poboljšanje situacije u našem društvu generalno”, govori Adna Đozo.

  Adna Đozo (FOTO: Privatni arhiv)

  Kako se istinski zalaže za ostanak u našoj lijepoj Bosni i Hercegovini, odlučila je pokrenuti vlastiti mali biznis u oblasti mode i modnog dizajna.

  “Tako je i nastao moj modni brend Stilizzo. Prije dizajniranja i stvaranja odjeće, isto sam radila i s nakitom. Oduvijek me oduševljavalo da na specifičan i drugačiji način izrazim svu svoju kreativnost, te me je to na kraju i navelo da se upustim u svijet kreiranja i stvaranja odjeće”, priča ova mlada Sarajka.

  Nastavlja da trenutni odjevni komadi koji se mogu naći u ponudi njenog modnog brenda Stilizzo su pretežno namijenjeni za dnevne odjevne kombinacije s naglaskom na unikatnost dizajna, kvalitetu materijala i same krojeve koji prate aktuelne modne trendove.

  “Modni stilovi koje prati većina kreacija su elegancija i sportska elegancija. Postupak stvaranja odjevnog komada je prilično složen i zahtjevan, te se sastoji od nekoliko faza kao što su razvijanje ideje i dizajna koji će biti vodilja pri stvaranju određenog odjevnog komada, potom je tu i proces pripreme šablona prema kojem će se vršiti krojenje, a nakon krojenja slijedi šivenje koje je samo po sebi zahtjevno, jer se sastoji od više segmenata”, navodi sagovornica.

  Jedna od glavnih karakteristika odjevnih komada iz ponude njenog modnog brenda, uz unikatnost i kvalitet izrade, je svakako i ručni rad.

  “To zapravo znači da svaki odjevni komad lično dizajniram, krojim i šijem, te dalje putem profila na društvenim mrežama Instagram i Facebook predstavljam redovnim, ali i potencijalnim, te svim zainteresovanim klijenticama”, izjavljuje Adna Đozo.

  Ne krije da je najviše ponosna na to što je uspjela otkloniti lične predrasude o poslu kojim se bavi, ali i predrasude ljudi koji je okružuju.

  “Iako posjedujem akademsko zvanje koje sam stekla nakon više godina truda i rada i na koje sam također ponosna, sigurno da je velika sreća i uspjeh raditi posao koji voliš, te uz to isti raditi vrlo uspješno i kvalitetno. Također, dodala bih i da sam ponosna na veliki broj komplimenata koje vrlo često dobivam od zadovoljnih klijentica, ali i drugih ljudi koji s nestrpljenjem prate moj rad i čekaju svoju priliku da pronađu nešto što im se dopada iz moje radionice”, riječi su ove vrijedne Sarajke.

  Modni brend Stilizzo (FOTO: Adna Đozo, privatni arhi)

  Mišljenja je da naše društvo generalno ima puno predrasuda različitih vrsta, ali da je jako važno postaviti se na pravi način u odnosu na to.

  “Preciznije govoreći, smatram da bi na predrasude trebali gledati kao na svojevrsne prepreke koje su sveopće prisutne kako u našem svakodnevnom životu tako i u poslovnom svijetu, te percipirati ih na način da će iste prije ili kasnije biti sklonjene u drugi plan pod naletom našeg uspjeha, ali i ličnog zadovoljstva tim uspjehom”, jasna je naša sagovornica.

  Potom nam je otkrila i kako zainteresovani mogu doći do njenih kreacija.

  “Sve kreacije i cjelokupnu ponudu mog modnog brenda moguće je pronaći na zvaničnom Instagram profilu, te Facebook stranici, pod zvaničnim nazivom brenda – Stilizzo. Tu primam raznorazne upite o svom radu i kreacijama, ali i sve eventualne narudžbe”, kaže Adna Đozo.

  Adna Đozo (FOTO: Privatni arhiv)

  Iznijela je i svoje planove za budućnost kojih ima mnogo.

  “Segment poslovanja na kojem aktivno radim, a koji će se nastaviti i u budućnosti, je svakako stjecanje novog znanja i iskustva u cjelokupnom procesu stvaranja odjevnih komada. Paralelno s tim, a u toku naredne godine planiram realizovati i neke veće projekte kao što su organizacija vlastite modne revije i predstavljanje nove ekskluzivne kolekcije, te otvorenje vlastitog prodajnog mjesta u samom gradu”, naglašava ova ambiciozna Sarajka.

  Mladima poručuje da ne odustaju od svojih ideja i snova, te da aktivno rade kako bi im se oni i ostvarili.

  “Svaki trud i rad se prije ili kasnije zaista nagradi, međutim sve zahtijeva svoj proces i vrijeme, te je tu jako važna snaga duha i vjere u ono što radimo. Također smatram da mladi ljudi trebaju da nastoje da rade ono što vole, te da to rade na najbolji mogući način jer samo tako se mogu napraviti i izroditi velike stvari. I za kraj bih svakako dodala da su mladi ljudi budućnost naše Bosne i Hercegovine i da trebamo nastojati da svoj život gradimo i stvaramo u našoj zemlji na pravi način za bolje sutra svih nas”, zaključuje naša sagovornica.

  Must Read

  spot_img