NaslovnicaDRUŠTVOBiHFEHIM MUJEZINOVIĆ, PRIPADNIK ARMIJE RBIH: Posljednji selam mom prijatelju Eminu Švrakiću

FEHIM MUJEZINOVIĆ, PRIPADNIK ARMIJE RBIH: Posljednji selam mom prijatelju Eminu Švrakiću

U Sarajevu je danas preminuo Emin Švrakić, osnivač i komandant legendarnih Zelenih beretki, piše portal “Crna hronika“. Na ovu vijest reakciju nam je poslao i njegov prijeratni drug i ratni saborac i ratni komandant, Fehim Mujezinović – Brada.

Njegovu poruku u kojoj se oprašta od svog prijatelja Švrakića, prenosimo u cjelosti bez redakcijskih korekcija.

“Na bolji svijet preselio je moj drug, prijatelj i saborac Emin Švrakić. Ovako bih htio da se poselamim zadnji put i da odam čast i poštovanje velikom čovjeku kao što je bio on.

U par riječi ću se osvrnuti na prošlost i šta smo sve prošli zajedno. Od našeg prijatnog druženja na Baščaršiji uz kahvu, zatim i osnivanja SDA uz našeg velikana rahmetli predsjednika Alije Izetbegovića.

Do početka osnivanja Zelenih beretki i početne odbrane našeg grada od agresije, kad je bilo najteže. Posljednji selam mom ilegalcu, kako smo se znali zvati, Eminu Švrakiću. Selam prijatelju moj.

Svi smo Allahovi i Allahu se vraćamo” napisao je u oproštajnoj poruci pripadnik Armije RBiH i ratni komandant Fehim Mujezinović – Brada.

PROČITAJTE I OVO

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img